BAŞVURU

e-Fatura Uygulamasına Başvuruda
Bulunmak İçin Tıklayınız.

e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM),
e-Müstahsil Makbuzu (e-MM)
Uygulamalarına GİB Portal
Yöntemini Kullanarak Başvuruda Bulunmak İçin Tıklayınız.

PORTAL

e-Fatura Portalına Giriş

e-Fatura Test Portalına Giriş

e-SMM ve e-MM İçin e-Arşiv
Portalına Giriş

e-SMM ve e-MM İçin e-Arşiv Test Portalına Giriş

E-FATURA FORUM

e-Fatura Forum Sitesine
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

KAYITLI KULLANICILAR

e-Fatura Kayıtlı Kullanıcılar
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

e-Arşiv Kayıtlı Kullanıcılar
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

e-İrsaliye Kayıtlı Kullanıcılar
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

e-SMM Kayıtlı Kullanıcılar
Ulaşmak İçin Tıklayınız.

DUYURULAR            [Arşiv]

Geri İleri

ŞUBAT

04

04.02.2019

E-FATURA UYGULAMASINA KAYITLI KULLANICILARIN KAMU HARCAMA BİRİMLERİNE DÜZENLEYECEKLERİ FATURALARIN E-FATURA OLARAK DÜZENLENEBİLMESİ HAKKINDA DUYURU! Ulaşmak için tıklayınız..

ARALIK

17

17.12.2018

24.10.2018 tarihinden beri Taslak olarak yayında olan Tebliğler ile, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-SMMM, E-Müstahsil Makbuzu uygulamalarına ilişkin olarak hangi sektör ve mükellef gruplarına uygulamalara geçme zorunluluğu getirilmesi planlandığını gösterir karşılaştırmalı Tablo için tıklayınız..

KASIM

30

30.11.2018

01.01.2019 Tarihi İtibariyle E-Fatura, E-Arşiv Fatura Ve E-Defter Uygulamalarına
Zorunlu Olarak Dahil Olması Gereken Mükellefler Hakkında Duyuru! Detaylı bilgi için tıklayınız

KASIM

30

30.11.2018

İhracat e-Faturasına ait Ticaret Bakanlığı sisteminden dönen Referans Numarası bilgisi Ticaret Bakanlığı tarafından dönülen sistem yanıtları içinde mevcuttur. İlgili bilgiye “SenderParty elemanı içinde bulunan PartyIdentification schemeID=GTB_REFNO” alanından ulaşılabilmekte olup, Gib portal yöntemi kullanıcıları “ belge bazında listeleme” ekranından bu bilgiyi görebilmektedirler. Duyurulur.

KASIM

28

28.11.2018

e-Fatura Uygulamasına başvuru yapmadan önce Java belleğini (cache) temizlemeniz gerekmektedir. http://forum.efatura.gov.tr/ sitesindeki 331 nolu sorunun cevabını inceleyerek Java belleğini (cache) temizleme ile ilgili yardım alabilirsiniz.
Aksi taktirde Portal yönteminde 01.01.2019 tarihini seçerek başvuru yapmanıza ve Başkanlığımız sistemlerine doğru bir şekilde aktarılmasına rağmen tarafınıza 01.01.2018 tarihi ile başlamanız gerektiğine dair başvuru evrakı gelebilmektedir. Bu durum mükelleflerin tereddüte düşmelerine neden olmaktadır. Konuya dikkat edilmesi tavsiye olunur.

KASIM

14

14.11.2018

Özel entegratörler için e-irsaliye kullanıcı tanımı sırasında, tanımı yapılacak mükellefin irsaliye alış verişinde kullanacağı etiketleri bildirme zorunluluğu getirilecektir. Test ortamına bu kural eklenmiş olup, gerçek ortama 02.01.2019 tarihinde eklenecektir. Özel entegratörlerin bu tarihe kadar uygulamalarında gerekli güncellemeleri yapmaları gerekmektedir.

Kılavuzlar


58 Nolu Sirküler Ekindeki Listeler

 • - 5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında madeni yağ lisansına sahip mükelleflerin listesi
  - 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (III) sayılı listedeki malları imal, inşa veya ithal eden mükelleflerin listesi


e-Fatura Görüntüleyici

 • e-Fatura Görüntüleyici Versiyon 1.4
  e-Faturanızı görüntülemek ve doğrulamak üzere e-Fatura Görüntüleyiciyi indirmek için tıklayınız. (Java 1.8 101 ve üstü sürümle çalışır)
  E-Fatura Görüntüleyici Kullanım Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.


İmzalama Aracı

 • Faturalarınızı,başvurularınızı imzalamak ve imzalı giriş işlemlerinizi daha kolay yapabilmeniz için imzalama aracı geliştirilmiştir. İndirmek için tıklayınız. (Java 1.7 ve üstü sürümle çalışır)
  İmzalama Aracı kullanım kılavuzu için tıklayınız.


Özelge